Ha téged is migrén vagy másfajta fejfájás kínoz már huzamosabb ideje, és nem használnak a gyógymódok, érdemes lehet kipróbálni a migrén piercinget. Ez a hagyományos kínai orvosláson alapuló módszer sokaknak segített már megszabadulni a fájdalomtól.
Akár ha egy sima ékszerészhez mennél, kivéve, hogy utána nemcsak esztétikailag lesz csinosabb a külsőd, hanem az életminőséged is jelentősen javulni fog. Olvass tovább, és kiderül: így zajlik egy migrén piercing kezelés.
Bemutatjuk a migrén piercinget
A migrén piercing, amit gyakran daith piercingként is emlegetnek, egy olyan ékszer és terápiás eszköz, amelyet a belső fülkagylóban, az úgynevezett “daith” részen helyeznek el. Ezen rész ingerlése az ősi kínai akupunktúrára vezethető vissza, és következményként fájdalomcsillapító és nyugtató hatással lesz viselője szervezetére. Természetesen nem csak migrén esetén alkalmazható, hanem más fejfájásokra – például cluster, tenziós, frontérzékeny és hormonális típusokra – is megoldást nyújthat.
A fülbe szúrt piercing a vagus néven is hívott X. agyideget ingerli, és Keleten már több száz éve használják. Nyugaton, Európában és Amerikában csak a századfordulón kezdett elterjedni, de ekkor sem azért, mert hittek volna gyógyhatásában, csupán divatosnak tartották. Azonban amikor viselőik észrevették, hogy kevesebbszer tapasztalnak fejfájást, elkezdték vizsgálni a hatását.
Így zajlik a migrén piercig szúrás menete
A migrén piercing szúrását konzultáció előzi meg, ezért fontos, hogy minden esetben szakképzett helyen kérjük a behelyezését. Itt a szakember megvizsgálja a fület, tájékoztat a szúrás menetéről, egyeztet a kliens esetleges betegségeiről, kórtörténetéről, allergiáiról.
Majd az eszközök előkészítése után megtörténik azok és a fülkagyló fertőtlenítése. A piercing helyét géppel mérik be, így biztosítva, hogy az pontosan jó helyre kerüljön. A speciális, steril tű segítségével kilyukasztják a fület és behelyezik a migrén piercinget. Jó, ha tudjuk, hogy a daith rész vastagabb, mint például a fülcimpa, ezért fájdalommal fog járni a művelet, de ez egyénenként eltérő lehet. A piercing után a piercer tanácsot ad az utókezelésre vonatkozóan. Ez magában foglalja a seb tisztítását, az irritáció elkerülését és a megfelelő higiéniai gyakorlatokat. Fontos az utókezelés betartása a fertőzések elkerülése és a gyors gyógyulás érdekében. A gyógyulás ideje 6-12 hónap is lehet.
Ezt várhatod a kezelés után
- Fájdalom és kellemetlenség: A szúrás helyén néhány napig érzékenység és duzzanat tapasztalható, de ez enyhülni fog megfelelő odafigyelés esetén.
- Gyógyulási idő: A teljes gyógyulás hosszú időt vesz igénybe (6-12 hónap), és ez idő alatt megfelelően kell ápolni a piercinget, hogy elkerüld a fertőzéseket és a komplikációkat.
- Lehetséges mellékhatások: A piercingekkel kapcsolatos leggyakoribb problémák közé tartoznak a fertőzések, az irritáció és a hegesedés. Ha bármilyen szokatlan tünetet észlelsz, érdemes konzultálni egy szakemberrel.
- A migrén fokozatos enyhülése: Végül a legfontosabbat is meg kell említenünk, ez pedig a fejfájástól való elbúcsúzás, mely a kutatások szerint a piercinget viselők 75%-ánál megvalósult.
Mindenképp konzultálj szakemberrel, mielőtt migrén piercinget helyeztetnél be!